As
Odpowiadamy na wyzwania naszych czasów. Pracujemy nad technologiami jutra.

Początki działalności
American Systems Sp. z o.o. to firma, której korzenie sięgają roku 1996, kiedy to powstała firma American Systems of Marketing. W roku 2006 zmieniła się nazwa firmy oraz jej status prawny. Ciągły rozwój zasobów i zdobywanie coraz to nowych doświadczeń, pozwala nam efektywnie sprostać oczekiwaniom naszych klientów.
Idea
Ideą naszej firmy jest świadczenie usług, które zapewnią Państwu wyższy komfort pracy. Swą działalność opieramy na partnerskich stosunkach i indywidualnym traktowaniu naszych Klientów. Dążymy do tego, aby nasi Klienci darzyli nas pełnym zaufaniem. Mamy nadzieję, iż taka filozofia współpracy przyniesie wiele dobrego zarówno Państwu, jak i naszej firmie.
Edukacja
W 2008 roku Zarząd firmy postanowił wykorzystać fundusze unijne w celu rozwijania oprogramowania informatycznego dla edukacji. W ciągu niespełna dwóch lat, eksperci zatrudnieni w American Systems sp. z o.o. pozyskali środki finansowe o wartości ok. 31 mln zł.

Jednym z największych sukcesów firmy jest projekt stworzony we współpracy z Instytutem Geofizyki Polskiej Akademii Nauk o wartości 25 mln zł, zakładający wdrożenie innowacyjnej platformy e-learningowej dedykowanej naukom ścisłym, w 250 szkołach w całej Polsce. Nasi konsultanci byli autorami projektu zarówno w części finansowej, jak i merytorycznej.
American Systems z powodzeniem wdrożył rozwiązania dla edukacji w 800 szkołach na terenie całej Polski.